26.04.2018

На Одещині правоохоронці виявили факти підкупу виборців та припинили порушення виборчого законодавства (ФОТО)

-

      З 10 березня 2018 року відповідно вимог діючого законодавства України розпочався процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Кілійської, Любашівської та Окнянської обʼєднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

    Під час виборчого процесу питання додержання законодавства перебуває на контролі правоохоронних органів регіону під координацією прокуратури Одещини.

      Так, за повідомленнями у регіональних засобах масової інформації та зверненням громадян про порушення Закону правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 160 КК України (підкуп виборця).  

    У ході розслідування співробітниками прокуратури спільно з працівниками Управління Служби безпеки України в області та Головного управління Національної поліції в Одеській області перевірили викладену у зверненні інформацію та 25 квітня виявили низку фактів підкупу виборців у м. Кілія.

     За даними слідства, такі порушення виборчого законодавства організовані на користь кандидатів від однієї з політичних партій до Кілійської міської ради.

       Схема передбачала оману виборців та укладання безоплатних угод з кандидатом  для проведення агітації, а згодом голосування за певних осіб.       

        Вартість голосу виборця махінатори оцінили у 600 грн, які видавали частинами у три етапи.

         Крім того у четвер, 26 квітня, правоохоронці у приміщенні одного з магазинів у м. Кілії виявили понад 10 тис грн, загорнутих в однотипні пакунки з агітаційних листівок партії, а також копії договорів. 

         Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру причетним особам, які займалися порушенням виборчого законодавства.

         Довідково

     За підкуп виборця, вчинений повторно групою осіб, Кримінальним кодексом передбачено до 7 років позбавлення волі (ч. 4 ст. 160 КК України).  

 

          Прес-служба прокуратури Одеської області

  

  

  

кількість переглядів: 6141