26.06.2020

Прокуратура: за підозрою у телефонному шахрайстві затримано злочинну групу (ФОТО)

За процесуального керівництва прокурорів прокуратури Одеської області повідомлено про підозру трьом членам злочинної групи у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України).

За процесуального керівництва прокурорів прокуратури Одеської області повідомлено про підозру трьом членам злочинної групи у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України).

З’ясовано, що троє чоловіків шляхом моніторингу відкритих даних з різноманітних сайтів та інших джерел, опрацьовували інформацію щодо мешканців Одеси похилого віку та здобували особисту інформацію про потерпілих.

Згідно розробленого плану злочинці налагоджували безпосередній контакт з потерпілим, представлялися співробітниками поліції Одеси, якими нібито затримано за вчинення кримінального правопорушення члена сім’ї потерпілого та пропонували надати грошову винагороду в розмірі від 1000 до 5000 доларів США за не притягнення його до кримінальної відповідальності.

У разі отримання згоди на передання потерпілими грошей, один із членів групи, якому була відведена роль «помічника», прибував за місцем мешкання потерпілого та представляючись помічником співробітника поліції отримував попередньо узгоджену грошову винагороду.

Під час обшуків за місцем мешкання фігурантів правоохоронці вилучили близько 1 кг марихуани та 1 кг амфетаміну, зброю, сім-карти, мобільні телефони, чорнові записи, підроблені документи та інші докази злочинної діяльності групи.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСР в Одеській області ДСР НП України.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Прес-служба прокуратури Одеської області

 

кількість переглядів: 199