Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.06.2017

Олег Жученко: повідомили про підозру 11 особам, причетним до півмільярних оборудок при будівництві очисних споруд на «Глибоководному випуску» в акваторії Чорного моря (ВІДЕО)

-

 

Слідчі прокуратури Одеської області здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння групою осіб понад 200 млн грн бюджетних коштів при будівництві системи очистки на об’єкті «Глибоководний випуск» в акваторії Чорного моря та вчинення замаху на заволодіння 320 млн грн. Про це у п’ятницю, 02 червня, повідомив на брифінгу прокурор Одеської області Олег Жученко.

За даними слідства у 2010-2015 роках злочинна група осіб, зловживаючи службовим становишем та завдяки підробленню документів, завищила вартість матеріалів та об’ємів робіт при будівництві. Також велася цілеспрямована позовна діяльність, у ході якої до державних установ зверталися представники підконтрольних підприємств з позовами про відшкодування «неіснуючих» витрат за рахунок бюджету.

Під час розслідування у кінці травня 2017 року проведено спільну масштабну спецоперпцію за участю понад 150 правоохоронців, а саме слідчих прокуратури, оперативних працівників Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та співробітників Управління Служби безпеки України в Одеській області.

Олег Жученко відзначив, що на теперішній час завдяки спільним заходам правоохоронців повідомлено про підозру 11 фігурантам справи.

Зокрема, вже затримано та повідомлено про підозру 5 особам, причетним до злочинних оборудок з бюджетними коштами. Серед них колишній начальник управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації, два його заступники, а також співучаснику злочинної групи і колишній директор підконтрольної фірми.

Крім того складено та напралено підозри організатору всієї злочинної схеми - колишньому депутату Одеської міської ради, колишньому начальнику інвестиційно-договірного відділу облдержадміністрації, трьом колишнім директорам підконтрольних підприємств та особі, яка здійснювала операції з незаконно отриманими коштами.

Щодо вказаних осіб прокуратура вже звернулася до суду для надання дозволу на привід та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Дослідження об’єкту спеціалістами-водолазами засвідчило, що частина трубопроводу знаходиться у відкритому котловані, не покрита необхідною піщано-гранітною суміщщю, що передбачено проектом та не готова до експлуатації. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

 

 Прес-служба прокуратури Одеської області

 

      

 

 

 

 

 

кількість переглядів: 3271