12.01.2021

Прокуратура Одещини забезпечила повернення державі земель сільськогосподарського призначення у Любашівському районі

Прокурори Котовської місцевої прокуратури забезпечили повернення державі земель сільськогосподарського призначення площею 6 га у Любашівському районі Одеської області.

Прокурори Котовської місцевої прокуратури забезпечили повернення державі земель сільськогосподарського призначення площею 6 га у Любашівському районі Одеської області.

Любашівський районний суд Одеської області погодився з доводами прокуратури та задовольнив позов про витребування в іноземця зазначених земельних ділянок на користь держави та примусове припинення права власності на ці землі.

Зясовано, що на підставі розпорядження Любашівської райдержадміністрації громадянці Російської Федерації передано у приватну власність дві земельні ділянки за межами населеного пункту для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Цю землю жінка отримала у спадщину за заповітом.

Позовні вимоги прокуратури мотивовано тим, що відповідно до земельного законодавства України, землі сільгосппризначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам. Іноземці можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.

А землі сільгосппризначення, що прийняті у спадщину іноземними громадянами, протягом року підлягають відчуженню.

Таким чином, однією з підстав припинення права власності на землю є невідчуження земельної ділянки іноземними особами у встановлений строк у випадках, визначених Земельним Кодексом України.

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі, відомості про припинення права власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тим самим зазначені землі повернуто у власність держави.


          Пресслужба Одеської обласної прокуратури

кількість переглядів: 97