Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.06.2022

Ремонт насосної станції, що коштував місцевому бюджету зайвих 840 тис грн – судитимуть підрядника та посадовців комунального підприємства

Прокурори Білгород-Дністровської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора підрядної компанії, підозрюваного у службовому підробленні та привласненні бюджетних коштів (ч.ч. 3,5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Прокурори Білгород-Дністровської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора підрядної компанії, підозрюваного у службовому підробленні та привласненні бюджетних коштів (ч.ч. 3,5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

З’ясовано, що впродовж 2019-2020 років керівник підприємства привласнив бюджетні кошти під час реконструкції Каналізаційно – насосної станції, яка належить КП «Білгород-Дністровськводоканал».

Так, обвинувачений вніс до актів приймання виконаних будівельних робіт недостовірні відомості щодо обсягів фактично виконаних робіт та їх вартості, та підписав їх.

Крім того, наразі у суді розглядаються обвинувальні акти стосовно колишніх посадовців КП «Білгород-Дністровськводоканал», підозрюваних у службовій недбалості (ч.ч. 1,2 ст. 367 КК України).

Слідством встановлено, що посадовці не перевірили належним чином на достовірність надані їм на підпис директором підприємства-підрядника акти приймання виконаних будівельних робіт, а саме відповідність обсягу та вартості фактично виконаних робіт обсягам та вартості зазначених в актах, з реконструкції КНС № 2 у місті Білгород-Дністровський.

Так, за договором підряду під час проведення реконструкції вищевказаної насосної станції повинні були провести розбирання цегляних стін та перегородок, улаштувати підвісні жолоби, закупити цеглу та провести мурування внутрішніх стін з цегли, встановити щілинні грати, шафи керування насосами та дробилками, закупити манометри.

Разом з тим, згідно висновку експертизи, закупівля цегли, мурування внутрішніх стін з цегли та розбирання стін та перегородок взагалі не проводилось підрядною організацією. Крім того, шафи керування насосами та дробилками і манометри не закуповувались та встановлені не були.

Внаслідок таких протиправних дій службових осіб бюджету Білгород-Дністровської міської ради завдано майже 840 тисяч гривень шкоди.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Одеської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 825