Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.09.2021

Екс-капітана порту "Південний" підозрюють у службовій недбалості через аварію танкера Delfi – Interfax-УКРАЇНА

-

Одеські правоохоронці повідомили про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, колишньому капітану порту "Південний", який у листопаді 2019 року дозволив танкеру Delfi без належних документів перетнути держкордон України в зоні його відповідальності.
"Колишній капітан порту "Південний" з 2 по 22 листопада 2019 року не вжив необхідних та передбачених законом заходів та належним чином не оцінив загрози виникнення надзвичайної ситуації у вигляді дрейфу неконтрольованого технічно несправного судна Delfi. Танкер без належних документів та з меншою за необхідну кількістю екіпажу перетнув державний кордон України в зоні його відповідальності", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Офісу генерального прокурора України в четвер.
У ньому наголошується, що після цього, під час шторму 22 листопада 2019 року, вантажний танкер в акваторії порту "Південний" зірвався якоря і, дрейфуючи, сів на мілину поблизу одеського пляжу "Дельфін".
"Розмір заподіяних збитків ДП "Адміністрація морських портів України" за період проведення аварійно-рятувальних робіт з локалізації та ліквідації аварії, в тому числі розливу нафтопродуктів і забруднювальних речовин із судна Delfi, становить понад 7 млн грн", - наголошують у прокуратурі.
Як повідомлялося, танкер Delfi під прапором Молдови зазнав аварії в Одеській затоці 22 листопада 2019 року - судно зірвало з якоря. Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту.
1 квітня 2020 року справу взяла під контроль генпрокурор, а 22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами.
ДП "Адміністрація морських портів України" оголосило конкурс на підйом затонулого на одеському пляжі танкера Delfi з початковою сумою 25 млн грн, оскільки 27 липня цей процес перейшов до держави після невдалих спроб за рахунок судновласника, а експертна комісія ДСНС Україна остаточно визнала ситуацію як надзвичайну місцевого рівня.
У вересні 2020 року танкер Delfi, який затонув біля одеського пляжу, підняли і відбуксирували. Результати проведених аналізів після транспортування танкера Delfi з акваторії одеського пляжу показали перевищення вмісту у воді нафтопродуктів. Загальна сума збитків через забруднення моря сягнула $16,3 тис.
 
 

кількість переглядів: 1607