06.10.2021

Збиток державі близько 1 млн грн під час реалізації проекту «Зона відпочинку «Жевахова гора»» - судитимуть підрядника (ФОТО)

Прокурори Приморської окружної прокуратури м. Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора підрядної компанії за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

Прокурори Приморської окружної прокуратури м. Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора підрядної компанії за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

З’ясовано, що підрядник привласнив бюджетні кошти під час капітального ремонту та благоустрою території зони відпочинку «Жевахова гора» в Одесі.

Так, обвинувачений вніс до актів приймання виконаних будівельних робіт недостовірні відомості щодо обсягів фактично виконаних робіт та їх вартості, та підписав їх.

Зокрема встановлено, що за договором підряду на суму 1,3 млн грн на території зони відпочинку повинні були встановити стелу з надписом «Жевахова гора» із залізно-бетонних букв, ротонду і колону, стилізовану під «грецький стиль», 10 лавок для відпочинку, пішохідну стежку, облаштовану бордюрним камінням.

Разом з тим, згідно висновку експертизи, напис «Жевахова гора» не відповідає кошторисній документації, так як напис оббитий неякісним матеріалом та не відповідає фактичним розмірам за проєктом, ротонда і колонада не виконані у «грецькому стилі» та не відповідають розмірам та матеріалам, які повинні були використовуватися при їх виробництві. Бордюрне каміння взагалі відсутнє, замість нього хаотично розкидані виноградні стовпи, які ніяк не зафіксовані.

Таким чином усі роботи виконані кустарним способом, а їх загальна вартість складає 340 тисяч гривень.

Внаслідок таких протиправних дій підрядника державі завдано майже 1 млн гривень шкоди.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі відділу поліції № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УКР ГУНП в Одеській області.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Одеської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 894