Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.02.2024

Рейдерське захоплення нерухомості іноземних компаній на 41 млн грн – в Одесі судитимуть організатора та учасників угруповання

-

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника та 3 учасників організованої групи за фактом фальсифікації документів, протиправного заволодіння майном підприємства та його легалізації (ч.ч. 3,4 ст. 358, ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 206-2, ч. 3 ст. 209 КК України).

Слідством встановлено, що учасники злочинного угрупування в період з серпня 2021 по грудень 2022 року заволоділи 5 об’єктами нерухомості, які належать іноземним компаніям.  

Обвинувачені здобули підроблені печатки іноземних компаній, органів влади та нотаріату іноземних юрисдикцій, підробили довіреності іноземних підприємств на розпорядження нерухомим майном, створили фіктивні ТОВ, до статутного капіталу яких внесли нерухомість, розташовану в Одесі та Києві, після чого уклали правочини купівлі-продажу з третіми особами.

У такий спосіб ділки заволоділи 4 квартирами в центрі Одеси, а також приватним будинком та земельною ділянкою у Києві, чим заподіяли збитків іноземним інвесторам на понад 41 млн гривень.

Наразі відновлено право власності на 1 об’єкт вартістю майже 30 млн грн, на інші 4 об’єкти накладено арешти з метою убезпечення переходу права власності добросовісним покупцям.

Досудове розслідування – ТУ БЕБ в Одеській області, оперативний супровід – УСР в Одеській області ДСР НП України.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Одеської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 230